Titreşimsel Tıp
13 Şubat 2021

Titreşimsel Tıp

İnsan organizması farklı elektromanyetik frekanslar yayar. Hücreler, dokular, organlar v.b. hepsinin kendine özgü ve farklı frekansları vardır. Bunlar hep birlikte kişinin genel frekans spektrumunu belirlerler. 

Bu, kişinin bireysel frekansıdır. Hasta ve sağlıklı insanın frekans yapıları birbirinden farklıdır. 

Hastanın frekans örneğinde saklanan yabancı frekanslar ( alerjenler, virüsler, bakteriler, mantarlar, amalgam ve diğerleri) normal frekans düzenini bozarlar. 

Titreşim/enerji tıbbında bu frekans düzenini bozan elektromanyetik frekanslar belirlenir ve biyofrekans cihazına transfer edilir. 

Bu sayede vücutta hastalık yapan frekanslar ters çevrilir, frekansların fazları kaydırılır ve terapi alan kişiye iyileşme frekansı olarak geri verilir. 

***

Trikombin Cihazı

Trikombin cihazı titreşimsel tıp alanında Alan Baklayan ve ekibi tarafından üretilen Almanya orijinli bir sistemdir. 10 yıllık bir gelişim sürecinde 3 farklı sistemin bir cihaza entegre edilmesiyle kombinasyon terapilerini mümkün kılan bir sistem ortaya çıkarılmıştır; Matrix Topraklama / Biofeedback / Frekans Terapileri.

Matrix Topraklama

Cihazdaki topraklama anteni ile uygulanan Matrix Deşarj Terapisi, vücudun kendi dalgaları ile çevreden kaynaklanan uyumsuz negatif dalga yüklerinin derinlemesine temizlenmesidir. Bu uygulamaya elektriksel deşarj veya topraklama demek de mümkündür. 

Zeta potansiyeli ( elektro-kinetik potansiyel) katı ve sıvıların elektriksel potansiyelidir. Topraklama, kırmızı kan hücrelerinin zeta potansiyelini yani kanın viskozitesini anlamlı derecede azaltır. Böylece kan incelerek, kırmızı kan hücrelerinin akış hızı artar. Bu sayede kan dokulara daha fazla oksijen taşır. 

Topraklama ile sempatik ve parasempatik sinir sistemlerinin dengesi de düzelmiş olur.

Yıllarca biriken ve kişiyi olumsuz etkileyen negatif titreşim (frekans) yükleri terapi esnasında yerküre ile topraklanmış bu özel antene iletilir. Hastanın titreşimsel olumsuz yükü üzerinden alınır alınmaz, yararlı etkileri hasta tarafından rahatlama ve/veya gevşeme olarak kaydedilir. Bu aslında doğuştan var olan ve vücudun kendi titreşimsel bilgilerinin çevreden kaynaklanan uyumsuz negatif dalga yüklerinden derinlemesine ayrıştırılması, bir diğer deyişle elektriksel arınmadır. Bu işlemin etkileri insan vücudunun birçok katmanında anında başlar. Bu seviyeler: 

Toksinler, mikroorganizmalar ve ağır metalleri içeren çevresel etki seviyesi,

Hücre içi metabolizma seviyesi,

Hücresel iletişim seviyesi,

Meridyen seviyesi,

Duygusal seviye,

Zihin seviyesi,

Çakra seviyesi.

Biofeedback ve Frekans Terapileri

1) Trikombin bilgi bankası modülü.

Farklı endikasyonlara göre tek ve zincir programlardan oluşur. Alerji, ağrı, çakra ve omur blokajları ve birçok hastalığa yönelik spesifik terapiler bu biofeedback modülünde listelenmiştir.

2) Clark bilgi bankası modülü.

Doktor Hulda Clark yaşamı boyunca kendi adıyla kurmuş olduğu enstitüde parazitler,bakteriler, virüsler, mikroorganizmalar, ağır metaller, solventler ve radyoaktif maddeler gibi etkenlerin insan vücuduna etkileri üzerinde araştırmalar sürdürmüştür. 

Trikombin Clark modülü, Hulda Clark'ın çalışmalarındaki tespitlere dayanan ve kendisi tarafından listelenmiş mikroorganizmaların terapilerinde kullanılması önerilen frekans örneklerinden oluşmaktadır.

3) Rife bilgi bankası modülü.

Bir fizik ilkesine göre her şey, eğer doğru frekansla ve enerjiyle stimüle edilirse, titreşir ve parçalanabilir. Dr. Royal Rife, bu ilkenin hastalıkların tedavisinde uygulanabileceğini düşünerek araştırmalarını elektroterapi ve tedavi yöntemlerine adamış bir bilim adamıdır. Ona göre her hastalığın bir frekans değeri olup, o hastalığı yok edecek bir frekans değeri de mevcuttur. 

Rife, zamanındaki bilinen bütün hastalıklar üzerinde araştırmalar gerçekleştirmiş ve bu bilgileri kataloglamıştır. 

Trikombin Rife modülü hastalıkların bu frekans listesini içermektedir. 

4) Akupunktur (TCM) bilgi bankası modülü.

3000 yıldır geleneksel Çin tıbbının uyguladığı akupunktur sistematiğinin endikasyona göre hazır reçetelerini TCM modülünde bulmak mümkündür.

***

Baklayan tarafından keşfedilen "Harmoni Frekans Terapisi" temelinde Pisagor'un Harmoni Kuramına yer vermektedir. Bu modül esasen bir akufrekans terapisidir. Baklayan, Pisagor'un kuramına göre vücuttaki enerji kanallarının yani meridyenlerin her akupunktur noktasının uyarılması için gerekli olan frekansı matematiksel değerler ve deneysel çalışmalar ile ispatlamıştır.

Trikombin akufrekans terapisinde, belirlenen akupunktur noktalarının kendine özgü frekans değerleri tanımlanmıştır ve rotasyon prensibi ile elektriksel bir şekilde uyarılarak sürekli dürtü verilen ağrısız bir terapi gerçekleştirilmektedir. 

Trikombin, vücudun her organı sistemi ve alt sistemi ile eşleştirdiğimiz belirli frekanslara dayanarak, bu frekansları kullanarak vücuttaki enerjiyi senkronize eder ve enerji alanını onarır.

Trikombin terapi sistematiği, vücudun enerjisindeki değişimi okumak, uyarmak ve iletişime geçip doğru bilgiyi tekrar geri yüklemek için tasarlanmıştır.

Vücudumuzun frekans alanı bedenimizin içinde neler olup bittiğini anlamamızı sağlayan inanılmaz bir göstergedir. Vücudumuzun enerji akışında bir blokaj veya başka bir problem varsa frekans bilgisi Trikombin tarafından okunur. Bu özel bölge frekans yolu ile uyarıldığında vücudun manyetik kalitesi değişmeye başlar ve iyileşme sağlanır. 

Bunun için vücudun belirli bölgelerine yerleştirilen elektrotlar ve bilgi içeren ampuller üzerinden zayıf frekans sinyalleri kişiye gönderilir ve bu sinyaller ile vücudun yanıtı dinlenir. Vücuttan gelen frekans bilgisi Trikombin ile analiz edilir. Bu işlem, terapi protokollerinin belirlenmesinin ve uygulamalarının önünü açar. 

Enerjinin söz konusu spesifik alana biyofrekans ile geri yönlendirilmesi sonucu hücrelerin elektrik potansiyelleri düzenlenir ve zamanla onları onararak optimum işlevlerini geri yükler. Böylelikle vücudun doğal iyileştirme gücünü ortaya çıkarmış olur.

Titreşim tıbbi uygulamaları vücudun savunma sistemini destekleyerek, dengelenmesini ve kendi kendini iyileştirme mekanizmasının harekete geçmesini sağlar. Akut ve kronik hastalıklarda pozitif etki sağlayan terapilerin hiçbir yan etkisi olmayıp ilaçsız ve ağrısız bir tedavi yöntemi olarak kabul görmüştür. Biyofrekans sistematiği, bedeni rahatsız eden etkenleri biyofiziksel metotlarla tespit eder. Hastadan alınan kan örneği üzerinde virüsler, bakteriler, parazitler, kimyasallar, ağır metaller, gıda katkıları, çevresel toksinler ve alerjenlerin de dahil olduğu 6000 üzerinde maddenin taraması yapılır. Uygulamalarda yaş sınırı yoktur.

Biyofrekans Sistemin faydaları

1) Ağrı azalmasını sağlar, hızlı iyileştirir, zarar görmüş dokuların ve hücrelerin tekrar onarımını sağlar. 

2) Kas sızılarına derin etki eder. Bağ dokusundaki toksin atılımını harekete geçirir.

3) Performansın yükselmesini ve hastalık veya yaralanma sonrası bedenin iyileşme hızını destekler.

4) Kan dolaşımını düzenler; kan basıncını ve nabız seviyelerini yükseltmeden oksijen perfüzyonunu arttırır. 

5) Sızıyı, tutulmayı, eklemle ilgili durumları, bağ doku, tendon, kas ve kemik yaralanmalarını hafifletir.

6) Hücrelerin oksijen emilimini arttırır. Hücre membran potansiyelini dengeler.

7) Vücudun karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmalarının düzenlenmesine katkıda bulunur. 

Trikombin terapi yelpazesi

Düzgün işleyen bir sistemde hastalık oluşmaz. Hücreler arasındaki ve vücudun bütünü içindeki iletişimi bozan yabancı frekansların ortadan kaldırılması, vücut üzerindeki stresi bertaraf eder ve sistemin düzgün biçimde işleyebilmesini sağlar. 

Biyofrekans tüm bu zarar vermesi muhtemel faktörleri test edebilir. Bünye üzerinde saptanan baskılayıcı, zarar verici maddenin veya faktörün frekansı ortadan kaldırılır. Vücudun içindeki enerji akış yolları açılır. Sistemin düzgün işlemesi sağlanır. Bu teknolojinin kullanılmaya başlandığından beri edinilmiş tecrübeler sonucu 500 kadar hastalıkta standart tedavi ve uygulama protokolleri belirlenmiştir.

Uygulama alanları

Alerjiler, ağrılar, eklem rahatsızlıkları, kas ve iskelet problemleri, romatizmal hastalıklar, enfeksiyonlar, hormonal düzensizlikler, sindirim sistemi problemleri, dikkat eksikliği ve otizm, otoimmün hastalıklar, cilt hastalıkları, nörolojik hastalıklar, toksin atılım desteği, bağışıklık sistemi hastalıkları, elektromanyetik radyasyon ve elektrosmog arınma programları.

Teknik Özellikler

Trikombin cihazının üç farklı frekans jeneratörü mevcuttur. Jeneratörler birbirlerinden tamamen bağımsız ve çıkış fazları birbirleri ile tam uyumlu olarak çalışır. Vücut içinde direnç tabakası olarak çalışan belli frekansların açılması çoklu frekans jeneratörü sayesinde aynı anda gerçekleşir.

Trikombin ile yapılan uygulamalarda tek tip standart metal elektrotlar kullanılır. Bunlar program özelliklerine göre ya her iki elde tutulmak suretiyle veya vücudun göğüs, karın bölgeleriyle, bir ele temas ettirilmek suretiyle kullanılır. 

Cihazın frekans aralığı: 0.000001 Hz –36.1 MHz

Dalga formları: kare dalga ve sinusoidal dalga

Frekans doğruluğu: 100 ppm ve üstü

Çıkış gerilimi: 0.1-16 V

(Biyofrekans.org & Trikombin.com)

( instagram: @eminalitutuncu – wa.me/0905443097978 )

Bu site, Bulut Web Site Logo Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Canlı Yardım